«Jak wygląda chłopiec po specjalnym leczeniu? 😳 Urodził się z największymi zębami na świecie.»

 

Kiedy Evan Hill urodził się w 2000 roku, wszystko wydawało się normalne. Podczas wstępnych badań lekarze nie zauważyli żadnych problemów. Jednak gdy zaczął ząbkować, jego nieregularności szczęki stały się widoczne. Okazało się, że górna szczęka Evana była znacznie niewspółosiowa, przechylając się pod kątem dwunastu stopni zamiast normalnych dwóch stopni. W rezultacie jego górne i dolne zęby były zauważalnie rozdzielone, mierząc dwa milimetry odstępu. Głównym problemem jednak były dwa niezwykle szerokie przednie siekacze, które wystawały ponad jego dolną wargę. Ten problem utrzymywał się nawet po wymianie zębów mlecznych na stałe.

 

Rodzice Evana byli bezradni. Ciężkość jego dolegliwości wprawiała lekarzy w zakłopotanie, a jeden z dentystów przyznał, że w swojej 25-letniej karierze nigdy nie spotkał się z czymś podobnym. Rodzina Hillów nie była w stanie opłacić sugerowanego leczenia chirurgicznego, które kosztowało 12 000 dolarów.Hillowie mieli trudności finansowe, które pogłębiły się po trzęsieniu ziemi, które uszkodziło ich dom i dobytek. Zrozumieli, że nie są w stanie samodzielnie opłacić opieki medycznej Evana. Jednak zdali sobie sprawę, że aby ulżyć cierpieniu Evana i poradzić sobie z prześladowaniem, którego doświadczał ze strony rówieśników, konieczna była operacja.

 

Na szczęście Hillowie zostali przedstawieni w programie telewizyjnym, który zbierał fundusze na leczenie Evana. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 100 000 dolarów, co pozwoliło sfinansować operację, rekonwalescencję i dalszą opiekę medyczną Evana. Proces leczenia trwał ponad pięć lat i obejmował stosowanie specjalnie dopasowanych aparatów ortodontycznych. Po terapii Evan mógł zamknąć szczękę, co dowiodło, że inwestycja była tego warta. Jego ból zmniejszył się, a on mógł teraz z wdzięcznością uśmiechać się do wszystkich, którzy mu pomogli.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet