„On jest 111-letnim fanem Liverpoolu: 😍 Jak wygląda najstarszy człowiek na świecie?” 😲

 

John Tinniswood twierdzi, że czuje się tak młodo jak 80-latek i nadal jest aktywny społecznie, pełen energii i wdzięczności za życie, pomimo swojego podeszłego wieku. Tinniswood urodził się w 1912 roku, w czasie katastrofy Titanica, i miał zaszczyt widzieć królową dwukrotnie w swoim życiu. Obecnie mieszka w domu opieki w Southport, Wielka Brytania, i przypisuje swoje długie życie swojej miłości do ryb i frytek.

 

„Moim ulubionym jedzeniem zawsze były ryby i frytki. Zawsze było to prawdziwe uciecho w moim życiu. Udało mi się zachować młodość; czuję się dziś tak samo jak wtedy, gdy miałem osiemdziesiąt lat” – powiedział Tinniswood. „Niewiele się zmieniło.”

 

Tinniswood przypisuje swoją miłość do piłki nożnej, zwłaszcza klubu Liverpool, oraz dążenie do ciągłego uczenia się swojej młodzieńczej inteligencji i żywemu wspomnieniu. „Pozostanie zaangażowanym jest kluczowe.”

 

Tinniswood służył w Royal Mail podczas II wojny światowej, gdy uczestniczył w tańcach w Liverpoolu i poznał Blodwen, woją przyszłą żonę. Byli małżeństwem przez 44 lata, aż zmarła w 1986 roku, zostawiając ich 81-letnią córkę Susan.

„Nadal robię rzeczy tutaj tak, jakbym robił, gdybym nadal żył swobodnie, nawet jeśli stowarzyszenie już nie istnieje, a wakacje biwakowe nie są już możliwe” – dodaje Tinniswood. Dodatkowo udzielił kilku porad dotyczących zdrowia psychicznego, mówiąc: „Nigdy nie idź spać bez tego, by nauczyć się czegoś nowego każdego dnia.”

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet