Poznaj wyjątkowy i przyciągający uwagę „dom w kształcie ciasta”, zbudowany prawie sto lat temu

Oto dom w kształcie ciasta, który przyciąga uwagę! 🏠🍰 Zbudowany prawie sto lat temu, to prawdziwa perła architektury. Odkryj jego historię i wyjątkowy urok. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej!

W 1925 roku w dzielnicy Montlake w Seattle wybudowano specjalny dom. Ma fascynującą historię i niepowtarzalny design.

Legenda głosi, że małżeństwo posiadające duży kawałek ziemi rozstało się. Zamiast dzielić dom, żona dostała połowę ziemi. Na złość i kreatywność zbudowała dom, aby zasłonić widok byłemu mężowi.

Dom wygląda jak klin sera, wąski na jednym końcu (55 cali) z wystarczającą ilością miejsca na drzwi i szerszy na drugim końcu (15 stóp). Ludzie nazywają go „Domem na przekór Montlake”.

Pomimo swojego dziwnego kształtu, dom miał wielu właścicieli, którzy kochali jego urok i utrzymywali go w większości bez zmian.

Wewnątrz sprawia wrażenie łodzi. Wejście stanowiło niegdyś ganek, a oryginalne futrzane podłogi i sztukaterie na ścianach świadczą o jego historii. W jadalni znajduje się stół dla sześciu osób z przezroczystymi krzesłami, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się otwarte.

Drzwi w łazience nie mogą się całkowicie otworzyć ze względu na pochylone ściany, ale są w nich wszystkie niezbędne elementy.

Niższy poziom jeszcze bardziej przypomina łódź z łóżkiem wbudowanym w podłogę. Oryginalne drzwi do wagonów, niegdyś używane w wagonach, dodają jego historii.

Obecny właściciel, który mieszkał tam na pełen etat, uwielbia dziwactwa i wyzwania. Od wyjątkowego układu kuchni po układankę ruchomych mebli, mieszkanie w Spite House wymaga kreatywności. Pomimo wyzwań, urok i historia sprawiają, że było warto.

Właściciel myśli nawet o powrocie do domu w przyszłości ze względu na jego niepowtarzalny urok.

Dom Montlake Spite jest symbolem determinacji, kreatywności i odporności. Jest świadkiem prawie stulecia historii, niosąc historie o miłości, złamanym sercu i ludzkim duchu.

Tym, którzy mają szczęście tam mieszkać, oferuje przeżycie jak żadne inne, łączące historię, architekturę i odrobinę zabawy.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet