Remont domu z lat 40. bez projektantów i przygotowań (zdjęcia przed i po)

Jak rodzina samodzielnie odmieniła stary dom.

Naprawa bez projektantów i przygotowania – czy to możliwe? Redaktorka portalu Remodelista, Isabella Simons, na swoim przykładzie pokazała, jak odnowić stary dom, który nie był modernizowany od kilkudziesięciu lat.

Tło

Isabella wraz z mężem kupili ten dom w opłakanym stanie: wokół walały się śmieci poprzednich właścicieli, a w pokojach unosił się utrzymujący się zapach pleśni. Całość prac trzeba było wykonać od podstaw, dlatego remont trwał około roku.

Wykończeniowy

W wystroju wnętrz Isabella postawiła na styl skandynawski, dlatego ściany i sufit pomalowano na biało.
Większość mebli została wypiaskowana, pomalowana i ponownie tapicerowana. Zatem ze stalowego stolika kawowego usunięto jedynie górną warstwę farby.
Część rzeczy zakupiliśmy w antykwariatach, a poduszki dekoracyjne na sofę uszyliśmy sami.
Elewację domu wykończono sidingiem, zamontowano daszek nad werandą, wymieniono dach i zamontowano oświetlenie uliczne.

Kuchnia i pokój dzienny

Kuchnia została wykończona w czerni i bieli, a otwarte półki zamiast zamkniętych nadały wnętrzu przestronności.

W jadalni wyeliminowano część przegród, a samą przestrzeń połączono z biblioteką, salonem i kuchnią.

Isabella kupiła na wyprzedaży w Chicago pozłacane lustro w stylu vintage – spód był przegniły i wymagał renowacji. Znaleźli tam również stół jadalny i w końcu go również reanimowali. Ale gospodyni sama zbudowała zasłony nad stołem.

W salonie pozostawiono możliwie jak największą przestrzeń – panoramiczne okna wpuszczają światło, a szklane drzwi wahadłowe prowadzą na dziedziniec.

Sypialnia i biblioteka

Sypialnię wyposażono w łóżko z baldachimem, do którego zaprojektowano nowy zagłówek. Mąż Isabelli pomalował ramę łóżka, jej matka uszyła zasłony, a rodzina wykonała gzymsy z miedzianych rur.

Postanowili wyposażyć jeden pokój w domu w bibliotekę. Aby nie zapełniać całego pomieszczenia regałami, półki zamontowano aż do sufitu.

Przedszkole i poddasze

Zabytkowa szwedzka kanapa, wykonana w XIX wieku, świetnie prezentuje się we wnętrzu pokoju dziecięcego.

Jeśli chodzi o poddasze, zostało ono przekształcone w domowe biuro męża Isabelli, Brandona. Aby to osiągnąć, do istniejącej powierzchni dodano kolejne 42 m². W pomieszczeniu zamontowano duże panoramiczne okna, które wpuszczają światło dzienne.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet