«Najbardziej znany iluzjonista w historii, David Copperfield, nie był widziany publicznie od dłuższego czasu. Co się z nim stało?»

 

Kiedyś nazwisko Davida Copperfielda było synonimem magii w domach na całym świecie, zachwycając widzów swoimi niesamowitymi iluzjami i spektakularnymi występami. 16 września słynny iluzjonista obchodzi swoje 67. urodziny, ale wielu zastanawia się, gdzie zniknął.

 

Urodzony jako David Seth Kotkin w New Jersey, Copperfield w młodym wieku zainteresował się magią dzięki lekcjom trików karcianych od swojego dziadka. Opuścił studia, aby podążać za swoją pasją, i w latach 70. zdobył sobie renomę na scenie, zanim zaczął prowadzić cenione pokazy magii w ABC.

 

W latach 80. Copperfield osiągnął nieznane wcześniej szczyty, hipnotyzując widzów takimi wyczynami jak latanie nad Wielkim Kanionem i sprawienie, że Statua Wolności zniknęła. Z zespołem liczącym 300 osób jego występy trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa za sprzedaż największej liczby biletów na koncerty solowe, a on sam zarobił niewiarygodne 4 miliardy dolarów.

Oprócz osiągnięć zawodowych, życie osobiste Copperfielda było dobrze znane, zwłaszcza jego publiczny związek z supermodelką Claudią Schiffer w latach 90. Mimo zaprzeczeń jakiejkolwiek formalnej umowy, ich współpraca zakończyła się w 1999 roku.

W miarę upływu lat 2000 sława Copperfielda zaczęła blednąć, gdy jego sztuczki zostały zdemaskowane jako oszustwa, a jego wizerunek ucierpiał z powodu działań prawnych. Pomimo przeszkód, udało mu się utrzymać swoje bogactwo dzięki inwestycjom w nieruchomości oraz takim projektom jak muzeum tematyczne.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet