„Aktorka, która grała chłopczyce, Pippi Langstrumpf, ma prawie 64 lata. 😲 Jak teraz wygląda?” 🤔

 

Całe pokolenie dzieci zakochało się w filmowej wersji opowieści Astrid Lindgren o zadziornej rudowłosej dziewczynce z piegami. Wybór niezwykle przekonującej aktorki do głównej roli — która zagrała Pippi Langstrumpf z niekwestionowaną autentycznością — był głównym czynnikiem ogromnej popularności serialu telewizyjnego. Zobaczmy, jak potoczyło się jej życie i jak teraz wygląda.

 

Gdy młoda Szwedka, Inger Nilsson, pokonała 8000 innych kandydatek, aby zdobyć rolę Pippi Langstrumpf w bardzo konkurencyjnym castingu, jej życie nabrało niesamowitego obrotu. W adaptacji Pippi mieszkała sama ze swoimi zwierzęcymi towarzyszami — koniem i małpą o imieniu Pan Nilsson — w ekscentrycznym domu „Willa Czapka Wrony”.

 

Urokliwa narracja Astrid Lindgren ożyła na ekranie dzięki jej silnym więziom z lokalnymi młodymi ludźmi oraz jej energicznemu i nietypowemu zachowaniu.Gdy Inger miała zaledwie dziesięć lat w 1969 roku, serial telewizyjny miał swoją premierę. Fala szaleństwa związanego z Pippi Langstrumpf, która wybuchła w Szwecji i za granicą po premierze, zaowocowała trzema kolejnymi filmami, w których Inger powtórzyła swoją słynną rolę.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet