Jasne dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 59 m² z pomysłowym schowkiem (zdjęcia przed i po).

Zainspiruj się i zastosuj pomysły, które Ci się podobają.

Jeśli boisz się użyć jasnych kolorów we wnętrzu, przyjrzyj się mieszkaniu naszych bohaterów, być może zmienisz zdanie. Yana i Filat zaprojektowali niesamowite dwupokojowe mieszkanie w Petersburgu: zapewnili maksymalne miejsce do przechowywania na powierzchni 59 m², przemyślali aż 43 lokale, sprawili, że było pięknie i szczerze rozmawiali o błędach.

Jakie mieszkanie kupiliście i o jakim remoncie marzyliście?

Kupiliśmy to mieszkanie w wersji surowej: nie było ścian, stropów, wylewek. Wyraźnie wiedzieliśmy, co chcemy zobaczyć we wnętrzu, ale aby kompetentnie zaplanować lokalizację wszystkich pomieszczeń, postanowiliśmy zwrócić się o pomoc do projektantki Swietłany Kuptsowej.

Ponieważ niebo w Petersburgu od pięciu miesięcy jest zasłonięte szarymi chmurami, postawiliśmy na jasne kolory. Zależało mi również na uzyskaniu jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni ze wszystkimi niezbędnymi strefami. Wspólnie z projektantem szczegółowo przemyśleliśmy całą elektrykę, oświetlenie, włączniki i gniazdka oraz lokalizację routera, abyśmy później nie musieli wiercić w ścianach i psuć wyglądu wnętrza.

W rezultacie otrzymaliśmy dużą kuchnię-salon, sypialnię z miejscem do pracy, przedpokój, dwie łazienki (jedna jest w pełni wyposażona) i drugi pokój, który w przyszłości zaprojektujemy.

O remoncie kuchni

Wykorzystano tu trzy podstawowe kolory – beż, terakotę i zieleń. Wybraliśmy odcienie ze zdjęć na Pintereście. Początkowo mieszkanie nie miało ani jednej ściany nośnej, więc mogli budować lokale w oparciu o swoje potrzeby.

Część kuchenna jest pomalowana na jasnozielony kolor. Dolne elewacje wykonane są z płyty MDF w emalii, górne z płyty wiórowej laminowanej. Mieszkamy tu już około pół roku i wszystkie elewacje spisały się rewelacyjnie! Sama kuchnia ma kształt litery L: specjalnie zbudowano wnękę, w której zmieściła się kolumna z urządzeniami (piekarnik i wbudowana kuchenka mikrofalowa).

Blat wykonany jest z aglomeratu kwarcowego: marzyłem o tym od dawna, ale jak pokazała eksploatacja, nie jest to wcale praktyczne – zostają ciemne ślady po wodzie, plam nie da się niczym zetrzeć.

Na panelu tylnym ułożone są różowe hiszpańskie kafelki; Biała fuga epoksydowa jest bardzo praktyczna w użyciu. Połączenie pomiędzy blatem a panelem tylnym wykonane jest za pomocą białego uszczelniacza.

Zamontowaliśmy okrągły zlew ze stali nierdzewnej; jest przyklejony pod blatem: jest bardzo wygodny w użyciu i czyszczeniu! Pomyśleliśmy o wbudowanych dozownikach na mydło w płynie i detergentach, mikserze z elastyczną wylewką i rozdrabniaczu do drobnych śmieci domowych.

Ściana w pobliżu kuchni jest urządzona w kolorze beżowym: specjalnie zbudowano wnękę na piórniki. Właz ukrywa rozprowadzenie całej wody w kuchni, jedna z sekcji zawiera wbudowaną lodówkę i zamrażarkę, a druga zawiera miejsce do przechowywania. W skrajnej części znajduje się moja duma – sortowanie surowców wtórnych.

O remoncie salonu

Na podłodze znajduje się laminat – ułożony jest w jednym obrysie w całym mieszkaniu, połączenia z płytkami wykonane są za pomocą masy uszczelniającej. Salon podzielony jest na dwie strefy – jadalnianą i relaksacyjną. Grupę restauracyjną reprezentuje stół z blatem wykonanym z płyty MDF w okleinie i krzesłami w miękkiej tapicerce. Specjalnie wybraliśmy modele w różnych kolorach. Ścianę zdobi ręcznie wykonany panel – zamówiono go w Kirowie-Czepiecku.

W salonie znajduje się rozkładana sofa z nogami, naprzeciwko wygodny wiszący stolik nocny. A to połączenie jest bardzo wygodne: uruchamiając robota odkurzającego, nie musimy wkładać żadnego dodatkowego wysiłku. Ścianę nad kanapą ozdobiono tryptykiem plakatów – dobranym zgodnie z kolorystyką. Na ścianie wisi wewnętrzny telewizor: udaje obraz, wszystkie przewody idą do kanału kablowego w szafce.

Obniżenie sufitu jest podyktowane cechą konstrukcyjną mieszkania: przechodzi tu belka nośna, więc postanowiliśmy się nią pobawić i sprawić, że przejście będzie płynniejsze. Nawiasem mówiąc, wszystkie sufity w mieszkaniu są wykonane z dwóch warstw płyt gipsowo-kartonowych – zwiększa to izolację akustyczną.

Za ogrzewanie całego pomieszczenia odpowiada pionowy grzejnik pomalowany w kolorze ściany.

O remoncie sypialni

W sypialni postanowiliśmy uczynić jedną ze ścian ścianą akcentującą: powiesiliśmy panel zmywalnej tapety flizelinowej. Łóżko z ciekawym zagłówkiem: nie ma mechanizmu podnoszącego, ale ma nogi, pod którymi bez problemu zmieści się robot sprzątający. Po obu stronach łóżka znajduje się stolik nocny ozdobiony uchwytami z kwarcu różowego. Po obu stronach znajdują się także włączniki oświetlenia ogólnego i lamp.

Fronty szafek wykonane są w delikatnym niebieskim kolorze i są wykonane od podłogi do sufitu – optycznie zwiększa to ich wysokość. Wpuszczane uchwyty do mebli to nie tylko piękne, ale i funkcjonalne rozwiązanie.

W sypialni umieściliśmy szafy, które zastępują całą garderobę. Dużo czasu poświęciliśmy na projektowanie: zmierzyliśmy wysokość każdej półki, aby zmieścił się potrzebny nam przedmiot. Przemalowano zwykłą komodę, odnowiono kolor górnych szuflad i dodano piękne okucia.

Filat sam zaprojektował miejsce pracy: blat został wykonany na zamówienie, głębokość wynosiła 70 cm, dzięki czemu zawsze było podparcie dla łokcia. Kolejny częsty problem: krzesła biurowe nie zawsze są wygodne lub nie pasują do wnętrza – zostało to zamówione w IKEA w Finlandii.

O remoncie korytarza

Podobnie jak w całym mieszkaniu, na podłodze panele, ściany pomalowane farbą półmatową. Drzwi wejściowe zostały pomalowane na ten sam kolor co ściana – to bardzo fajne rozwiązanie, całość wygląda jednolicie. Spadki zostały uformowane w ościeżnice drzwiowe, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

Na lewo od wejścia znajduje się półka, na którą możesz wrzucić klucze lub torby. Znajduje się w nim wysuwana półka na drobne przedmioty, a poniżej i powyżej znajduje się miejsce na buty i czapki. Półka z listew zapobiega gromadzeniu się kurzu i minimalizuje straty czasu na czyszczenie.

Szafa zapewnia miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej, a także część użytkową na artykuły gospodarstwa domowego. Na dole ukryta stacja na robota odkurzającego. W drzwiach wejściowych znajduje się pełnowymiarowe lustro, dzięki czemu możesz się sobie przyjrzeć przed wyjściem. Kolejnym ratunkiem jest zamek do drzwi uruchamiany odciskiem palca – nie musisz nosić ze sobą żadnych kluczy.

Nawiasem mówiąc, ściany i sufity w tym samym kolorze terakoty pozwoliły nam powiększyć przestrzeń i zwiększyć wysokość sufitów – nie bój się jasnych kolorów! Kolejną cechą naszych wnętrz jest to, że wszystkie drzwi są pomalowane na różne kolory z różnych stron.

O remoncie łazienki

Powierzchnia tego pokoju wynosi zaledwie 3,5 m². A jednocześnie udało nam się zmieścić tutaj pełnowartościową wannę o długości 150 cm! Do dekoracji wykorzystano trzy rodzaje płytek i dwa rodzaje farb. Wszystkie armatury sanitarne są białe – jest to bardzo praktyczne, nie ma na nich śladów kropel ani osadów kamienia. Zainstalowany jest pionowy podgrzewany wieszak na ręczniki ze zdejmowanymi haczykami; w narożniku łazienki zabudowane półki o nachyleniu 3 mm zapobiegające gromadzeniu się wody.

Szafka ze zlewozmywakiem o szerokości 60 cm wykonana jest z okleiny MDF, z wysuwanymi półkami. Nad nim wisi lustrzana szafka z dwoma lustrzanymi otwieranymi drzwiami.

Głównym elementem pomieszczenia jest suszarnia ze szczelinami w fasadzie. Uchwyty są zintegrowane, a wewnątrz znajduje się schowek na ręczniki, nietypowy system suszenia i podgrzewana podłoga wbudowana w ścianę za nim.

O łazience

Łazienka urządzona jest w kolorze granatowym: płytki na podłodze i w obszarze za zlewem mają ze sobą coś wspólnego. Chcieliśmy, aby ten pokój był monochromatyczny, więc pomalowaliśmy umywalkę i toaletę na niebiesko.

Zamiast szafki znaleźliśmy płytę o potrzebnej głębokości i wpasowaliśmy ją w tę niszę. Lustro wykonane jest w drewnianej ramie pokrytej fornirem orzechowym – klosz idealnie komponuje się z kolorem płyty. Magazynowanie jest zorganizowane nad instalacją; na górnej półce zamontowana jest osłona. A za drzwiami znajduje się strefa pralni i schowek na detergenty!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet