Jak projektantka zaprojektowała dla siebie kuchnię o powierzchni 8 m² (zdjęcia przed i po)

Jak projektantka zaprojektowała dla siebie kuchnię o powierzchni 8 m²? 🍽️🏠 Odkryj niezwykłą historię przekształcenia niewielkiej przestrzeni kuchennej w funkcjonalne i stylowe miejsce do gotowania i spędzania czasu. Gotowy na inspirację do urządzenia swojej własnej wymarzonej kuchni?

Projektantka Elena Yaushkina zaprojektowała dla swojej rodziny tę piękną kuchnię w jednopokojowym mieszkaniu. W starym budynku przeprowadzono skoordynowaną przebudowę i powiększono przestrzeń poprzez przesunięcie ścian. Rezultatem jest w pełni wyposażona kuchnia o powierzchni 8 m² z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Tworząc wnętrze projektantka inspirowała się naturalnymi obrazami i naturalnymi zestawieniami kolorystycznymi. Pomimo tego, że mieszkanie jest małe, zdecydowano się wyposażyć dużą kuchnię, ponieważ Elena i jej mąż uwielbiają razem gotować. W kuchni znajduje się kuchenka gazowa, więc aby koordynować przebudowę, Elena wkrótce zainstaluje przesuwane drzwi lustrzane.

Elewacje kuchenne wykonywane są według indywidualnego projektu, od spodu z płyty MDF pod emalią, od góry elewacjami fornirowanymi. Blat wykonany jest z aglomeratu kwarcowego, zakończenie zostało specjalnie wykonane pod kątem 45 stopni, aby ułatwić otwieranie dolnych półek. Backsplash wykonany jest z prostokątnych białych płytek mozaikowych z fugą epoksydową. Na podłodze znajdują się płytki cementowe z akcentującym geometrycznym wzorem. Dla komfortu w kuchni zainstalowano podgrzewaną podłogę.

Kaptur ukryto w pudełku z MDF-u, którego kolor przypomina fartuch. Bateria i zlew są w kolorze grafitowym; dla wygody podczas czyszczenia zlew został zainstalowany prawie na równi z blatem.

Z kuchni jest wyjście na otwarty balkon, na którym w ciepłe pory roku małżeństwo jada śniadanie. Grupa jadalna zlokalizowana jest w części dziennej.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet