Jak jeden projektant tchnął nowe życie w stary dom.

Amerykański projektant stworzył wnętrze starego domu w Normandii niemal od podstaw, starając się jednak zachować zarówno ducha tego miejsca, jak i piękną dębową boazerię pomieszczeń na pierwszym piętrze.

Projektantka Catherine Ireland urodziła się w Wielkiej Brytanii, mieszka w Los Angeles, ale wakacje spędza we Francji. Któregoś lata odebrała telefony od klientów z Teksasu, prosząc o zatrudnienie lokalnego projektanta, który zgodziłby się pracować nad wnętrzem starego domu w Normandii, pięknego, ale trochę zaniedbanego. 

Katarzyna szybko przekonała ich, aby wydali ten rozkaz nie jakiemuś nieznanemu Francuzowi, ale jej. I naprawdę, kto lepiej potrafi znaleźć równowagę pomiędzy francuską swobodą i urokiem a amerykańskim komfortem niż Amerykanka, która kilka lat wcześniej również kupiła dom na kontynencie i uczyniła go tak wygodnym, jak to tylko możliwe dla współczesnego życia?

Nowi właściciele mieli pełne zaufanie do Katherine i mieli nadzieję, że podczas renowacji zachowa ona rustykalny, swobodny charakter domu. Aby jednak w domu żyło się swobodnie, trzeba było wiele zmienić. 

Po pierwsze, katastrofalny brak łazienek, a kuchnia była w opłakanym stanie. Całkiem możliwe było zaaranżowanie kolejnej sypialni na poddaszu. Katarzyna otrzymała carte blanche na wszystkie zmiany, które uznała za konieczne i wkrótce dom uzyskał obecny wygląd. 

W salonie wystarczyło jedynie nieco odnowić piękną dębową boazerię, ustawić kilka antyków kupionych na lokalnych pchlich targach, fotele przywiezione z zagranicy i głęboką sofę.

Katherine odnowiła sypialnie tkaninami wykonanymi na zamówienie według jej projektów. Nowy pokój, który pojawił się pod samą kalenicą dachu w miejscu poddasza, otrzymał własną łazienkę, której uroku dodawał wysoki sufit z otwartą belką i wanną na nóżkach. Jak przyznaje projektantka, najtrudniej było znaleźć umywalki pasujące do stylistyki. Ale teraz żaden z amerykańskich gości nie wątpi, że sto lat temu w tym domu wszystko było takie samo. 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet