«Mężczyzna w cyrku, Schlitzie Girl! Kim był i co zrobił później?» 😱

 

Patrząc na tę osobę na zdjęciu, trudno nie poczuć silnych emocji. Niektórzy mogą uśmiechać się złośliwie; inni mogą odczuwać współczucie lub litość; jeszcze inni mogą wybuchnąć śmiechem; a niektórzy mogą poczuć lekki strach. Każdy z nas reaguje w różny sposób. Trudno pozostać obojętnym lub przejść obok obojętnie. Dlatego postanowiłem napisać o tej naprawdę interesującej osobie.

 

Nazwany „Ostatnim z Azteków”, „Człowiekiem-małpą” i „Brodatą dziewczynką”, ten człowiek był przedstawiany w cyrku pod różnymi wyjątkowymi tytułami, aby wzbudzić ciekawość publiczności. Ludzie pragnęli ekscytacji i rozrywki, co skłaniało do tworzenia nowych, fascynujących legend za każdym razem. Niemniej jednak, za tymi wymyślonymi opowieściami kryła się prawdziwa gwiazda cyrku, człowiek, którego ludzie płacili duże pieniądze, aby zobaczyć. Pod cyrkowym blaskiem krył się życzliwy i szczery człowiek o trudnej historii życia. Kim więc był ten człowiek? Odkryjmy jego historię.

 

Na początek, osoba na zdjęciach to mężczyzna. Kucyk z kokardą i damskie ubrania, które często nosił podczas występów, były częścią jego cyrkowej roli. Prawdziwa historia tego mężczyzny jest owiana tajemnicą. Szczegóły dotyczące jego rodziców, imienia oraz dokładnej daty urodzenia są nieznane. Jedna z opowieści sugeruje, że jego imię brzmiało Simon Metz, urodzony we wrześniu 1901 roku.

 

Jest prawdopodobne, że rodzice porzucili go z powodu jego nietypowego wyglądu, co skierowało go do cyrku, gdzie znalazł akceptację. Dla publiczności był ciekawostką, ale dla trupy cyrkowej był rodziną. Simon miał rzadką chorobę zwaną małogłowiem (microcephaly), która powodowała jego charakterystyczny wygląd oraz rozwój umysłowy na poziomie trzyletniego dziecka, wymagając stałej opieki. Jego przybrany ojciec, treser zwierząt George Curtis, adoptował go i opiekował się nim jak własnym synem.

W cyrku Simon nosił imię Schlitzi. Prawdopodobnie wybrano je celowo, ponieważ często był przedstawiany jako młoda dziewczyna. Przyjmując nazwisko swojego nowego ojca, stał się Schlitzi Curtisem. Schlitzi mierzył zaledwie 48 cali (około 122 cm) i miał asymetryczne części ciała z powodu swojej choroby. Stał się gwiazdą cyrku w latach 20. XX wieku i zdobył dalszą sławę dzięki roli w filmie „Dziwolągi” („Freaks”) z 1932 roku, gdzie grał samego siebie. Film był kontrowersyjny i momentami okrutny, co spowodowało jego zakaz przez wiele lat.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet