❤ «Dla niego zostanie gwiazdą Hollywood było tylko marzeniem: jak teraz wygląda kultowy aktor?»😧

Historia podróży Earla Hollimana do Hollywood pełna jest pragnień i pracowitości. W 1943 roku Holliman miał 14 lat i postanowił zostać gwiazdą kina.

 

Wychowany w Oil City i Mooringsport, a nie w Shreveport, jak się często wyraża, jakiś czas temu podróżował po kilku miejscach, a niedawno przybył do Hollywood.

Na początek pojechał do krewnych w Camden w stanie Arkansas, a stamtąd autobusem pojechał do Texarkany. Stamtąd pojechał wspólnym przejazdem do Hollywood.

Holliman pracował na nocną zmianę w burgerowni niedaleko Barksdale Discuss Constraint Base oraz jako woźny w teatrze, więc oszczędził kilka dolarów. Żołnierz, którego spotkał w kawiarni, rzeczywiście dał mu wskazówkę dotyczącą miejsca, w którym może się zatrzymać. Okazało się, że znajduje się ono w El Monte w Kalifornii, w dużej odległości od Hollywood.


Patrząc wstecz na swoją podróż, Holliman zdaje sobie sprawę, że był to niebezpieczny wybór, który w dzisiejszych czasach nie byłby rozsądny.


Po tym, jak jego wstępna próba w Hollywood zakończyła się fiaskiem, Holliman jakiś czas temu odbył krótką podróż do kraju, niedawno wybierając służbę w Siłach Marynarki Wojennej. Ale jego pragnienie bycia gwiazdą filmową nigdy nie zniknęło. Następnie wrócił do Los Angeles, aby kontynuować naukę w College of California w Los Angeles i Pasadena Playhouse.

 

Staranność Hollimana została wynagrodzona. Dzięki rolom w filmach „Olbrzym” (1956), „Zakazana planeta”, „Zaklinacz deszczu” i „Dzieci Katie Elder” zgromadził zadziwiającą ilość filmów. Zdobył uznanie także dzięki występom telewizyjnym, przede wszystkim w „Policjantce” z Angie Dickinson oraz w „Ptakach Thistle” z Richardem Chamberlainem i Rachel Ward.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet