DZIEWCZYNA Z „MASKĄ BATMANA” ZOSTAŁA ZMUSZONA DO OPUSZCZENIA ROSJI DO KOŃCA LECZENIA

Od dwóch lat lekarze z Krasnodaru usuwają znamiona barwnikowe z twarzy małej Amerykanki Luny Fenner.

Amerykańska dziewczynka Luna Fenner, której lekarze z Krasnodaru pomagają pozbyć się znamienia melanocytarnego – ogromnego znamienia pokrywającego całą jej twarz, wróciła do USA ze swoją matką. Leczenie dziecka nie zostało zakończone, ale rodzinie nie przedłużono wizy rosyjskiej.

„Nasza wiza wygasła wczoraj.” Luna już poleciała do Stanów Zjednoczonych i spotkała się z ojcem, powiedziała matka dziecka 7 czerwca. Dziewczynka będzie potrzebowała dalszych operacji w Rosji, ale do tego czasu musi czekać na wydanie nowej wizy.

„Mieliśmy trzy dni na zakup biletu lotniczego i powrót do domu, ponieważ nasza wiza wygasła wczoraj. Myślałam, że uda nam się zakończyć wszystkie operacje, ale nie. Jednak zaakceptujmy plany Boga, ponieważ On wie wszystko i odpocznijmy w domu z naszą rodziną. Teraz czas oczekiwać na zgodę konsulatu rosyjskiego, aby jak najszybciej wrócić,” napisała matka dziewczynki.

Ostatnia operacja Klinika w Krasnodarze, gdzie leczona jest Luna, zapewniła, że dziewczynka wkrótce wróci na ostatnie procedury.

„Początkowo konsulat rosyjski wydał im wizę do 6 czerwca, ale zgodnie z przepisami dziewczynka i jej matka mogły przebywać w Rosji do 15 czerwca. Jednak zdecydowaliśmy się nie ryzykować i nie łamać prawa, więc wysłaliśmy Lunę do domu na odpoczynek, dopóki nie zostanie wydana nowa wiza. To dobrze, że podczas całkowitego zakazu wjazdu do kraju Rosja pozwoliła im na to bez przeszkód,” powiedzieli lekarze dla Komsomolskiej Prawdy.

Według nich dziewczynce pozostała jeszcze jedna ostatnia operacja do przeprowadzenia. „Jest pewna trudność. Znamię Luny wrosło w jej brwi, więc trzeba będzie je usunąć. Poza tym wszystko jest normalne,” wyjaśnili lekarze.

Podczas poprzednich operacji w klinice w Krasnodarze lekarze niemal całkowicie usunęli znamię z twarzy Luny. Usunęli znamiona z nosa, policzków i czoła, pozostawiając jedynie małe ciemne obszary pod oczami i na brwiach.

Luna w Krasnodarze Luna stała się znana na całym świecie, gdy jej matka podzieliła się historią swojej córki w mediach społecznościowych. Dziewczynka została nazwana „dziewczynką z maską Batmana.” W USA rodzicom Luny zaproponowano przeprowadzenie około 80 operacji na dziecku za 400 tysięcy dolarów, a leczenie miało trwać pięć lat.

Jednak lekarze z Krasnodaru dowiedzieli się o Lunie z Internetu i zaprosili dziewczynkę na leczenie do Rosji. Lekarze zaproponowali bardziej humanitarny sposób pozbycia się znamienia – bez operacji, poprzez procedury fotodynamiczne.

Jesienią 2019 roku Luna przyleciała do Rosji z matką, a w październiku dziecko przeszło pierwszą operację. Leczenie dziewczynki zostało całkowicie opłacone przez rosyjskiego biznesmena – przekazał 60 tysięcy dolarów i życzył sobie pozostać anonimowym.

Luna cierpi na rzadką, ale bardzo niebezpieczną chorobę. Znamię melanocytarne występuje u jednego na 20 000 noworodków i z czasem może przekształcić się w agresywną formę raka skóry.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet