😩 «Przez dwa lata 9-letni chłopiec mieszkał sam w nieogrzewanym mieszkaniu, podczas gdy jego matka mieszkała we Francji ze swoim chłopakiem.» 😡

 

Dziewięcioletnie dziecko mieszkało samo w zimnym mieszkaniu na południowym zachodzie Francji przez dwa lata po tym, jak matka porzuciła je, żeby zamieszkać ze swoim kochankiem. Mały chłopiec pozostał sam, mieszkając w apartamencie w miejscowości Angoulême, Nersac, we Francji, gdy jego matka przeprowadziła się trzy mile dalej. Matka, mająca 39 lat, została w zeszłym tygodniu skazana na sześć miesięcy więzienia za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Ojciec chłopca, mieszkający w innym mieście, nie został oskarżony.

 

Między 2020 a 2022 rokiem porzucone dziecko przeżywało okresy bez ogrzewania, ciepłej wody czy prądu. Radziło sobie myjąc się w zimnej wodzie i używając śpiworów oraz koców do ogrzewania. Żeby przeżyć, zbierało pomidory z sąsiedniego balkonu i chodziło od drzwi do drzwi, prosząc sąsiadów o jedzenie. Zaniepokojeni sąsiedzi ostatecznie skontaktowali się z policją, a dziecko zostało umieszczone pod opieką ochronną.

Dziecko było zaniedbane i żyło w izolacji, jednak nikt się tego nie świadomo, ponieważ uczęszczało do szkoły. W części z powodu wykonywania swoich zadań domowych, utrzymywania czystego pokoju i uzyskiwania wysokich ocen. Burmistrz miejscowości, Barbara Couturier, wyjaśniła, że dziecko wydawało się chronić. dając wrażenie, że wszystko jest w porządku. Dodała: „Myślę, że osłonił się pewnością, że wszystko jest w porządku.”

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet