«Przejmująca historia z szczęśliwym zakończeniem! 🙁 Jak zmieniła się dziewczynka z zespołem Downa, którą odrzuciło 20 rodzin, po adopcji przez samotnego mężczyznę?»❤

 

Niedawno mała dziewczynka o imieniu Alba musiała pokonać wielkie przeszkody we wczesnych latach swojego życia. Jej biologiczna matka ją porzuciła, a Alba urodziła się z zespołem Downa. Jej przyszłość wydawała się niepewna, mimo że odrzucono ją przez dwadzieścia potencjalnych rodzin adopcyjnych. Wtedy do jej życia wkroczył Luca Trapanese i zmienił ich los na zawsze.

 

Luca czuł się pusty po zakończeniu znaczącego związku i uważał, że bycie ojcem zapełni tę pustkę. Luca był zdeterminowany, aby zostać rodzicem, mimo społecznych przeszkód, jakie napotkał jako samotny homoseksualny mężczyzna we Włoszech, gdzie parom tej samej płci nie wolno wspólnie adoptować, a surogacja jest zabroniona. Był otwarty na adopcję Alby lub innego dziecka, które potrzebowało specjalnej opieki.

 

Ich spotkanie wydawało się przeznaczeniem. Z powodu niepełnosprawności Alby, kilka rodzin ją odrzuciło, kiedy Luca ją znalazł. Stali się rodziną, kiedy Luca zdecydował się ją adoptować w lipcu 2017 roku, decyzja, która zmieniła jego życie. Od tego czasu między Luca i Albą rozwinęła się nierozerwalna więź. Luca zawsze marzył o byciu rodzicem i cenił każdą chwilę spędzoną z Albą. Otwarcie opisuje siebie jako samotnego rodzica, który jest niesamowicie oddany swojemu dziecku i często publikuje fragmenty ich szczęśliwych chwil w mediach społecznościowych.

 

Alba i Luca mają życie pełne miłości i radości w wieku siedmiu lat. Luca ceni bycie rodzicem ponad wszystko inne i uważa to za swoje najważniejsze zadanie. Spędzają dni, tańcząc i śpiewając razem, a Luca z wielką radością świętuje każde osiągnięcie Alby.

 

Luca naprawdę rozumie znaczenie tych osiągnięć dla dzieci z zespołem Downa i jest zdeterminowany, aby pomóc Albę pokonać wszelkie przeszkody.

 

Luca napisał książkę zatytułowaną „Zaskoczymy was specjalnymi wadami”, aby zmienić perspektywy ludzi na temat niepełnosprawności i podkreślić ich mocne strony, a nie ograniczenia. Luca przekazuje mądrość przyszłym rodzicom adopcyjnym, podkreślając liczne korzyści z adopcji i znaczenie pełnego przyjęcia rodzicielstwa.

Dziś Alba kwitnie w pełnym miłości i możliwości środowisku, angażując się w różnorodne aktywności i ciesząc się życiem w pełni.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet