„Potrzebuje naszych modlitw! 🙏 Niezwykła bohaterka Kathy Bates walczy z rakiem.” 😢

Historie bogatych celebrytów z Hollywood, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi, przypominają nam, że są tacy sami jak my wszyscy. W niedawnym wywiadzie z Dr. Philem, laureatką Oscara, Kathy Bates, otworzyła się na temat swojej walki z rakiem i trudności, jakie przeżywała trzymając to w tajemnicy. Pomimo swojej sławy, Bates zagrała odważną bohaterkę, która dwukrotnie pokonała raka w prawdziwej historii. W 2012 roku ogłosiła, że skutecznie pokonała raka jajnika i przez dziewięć lat była wolna od nowotworu.

 

Jednak kilka tygodni temu była zdruzgotana, gdy dowiedziała się, że ma raka piersi. Porównała otrzymanie tego przygnębiającego rozpoznania do przebywania w pokoju, który był bardziej przerażający niż cokolwiek z „American Horror Story”. Rak jajnika spowodował, że Bates doświadczyła trudności już w 2003 roku, gdy przeszła trudną operację i dziewięć miesięcy chemioterapii, zachowując swoją walkę w tajemnicy. „Naprawdę mnie to wyczerpało, ale nie chciałam, żeby ktokolwiek wiedział”, powiedziała, dzieląc się informacją tylko z małą grupą osób, w tym z magazynem „People”.

Dzięki swojej wytrwałości i sile udało jej się pokonać raka jajnika i przez długi czas być wolną od nowotworu. Jednak jej walka jeszcze się nie skończyła, gdy lekarz poinformował ją, że rak powrócił, tym razem w jej piersiach. Bates powiedziała, że rak piersi jest w jej rodzinie czymś powszechnym, więc ten powrót nie był dla niej całkowitą niespodzianką. Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się raka piersi, Bates podjęła decyzję o dwóch mastektomiach. Zamiast pozwolić, by jej tragedia złamała jej ducha, użyła jej jako motywacji dla innych kobiet.

Mimo przeciwności Bates zachowała swoją radosną osobowość i poczucie humoru. Żartowała: „Tęsknię za 'Harry’s Law’ bardziej niż za moimi piersiami”, i podziękowała swoim fanom za to, że byli z nią w najgorszych momentach. Bates nie ma już raka, ale teraz cierpi na obrzęk limfatyczny, wynikający z usunięcia węzłów chłonnych.

Ten stan, który powoduje dyskomfort i obrzęk, utrudnia codzienne życie i dotyka około 30% ocalałych z rakiem piersi. Bates jednak odmawia pozwalania, by to definiowało jej tożsamość. Dzieli się swoją historią otwarcie, aby zachęcać inne kobiety do regularnych badań kontrolnych i aby wiedziały, że nie walczą same. Ponadto Bates zgodziła się mówić w imieniu Lymphatic Education and Research Network (LE&RN), wykorzystując swoją pozycję, aby wspierać osoby cierpiące na obrzęk limfatyczny i zwiększać świadomość publiczną na temat tej choroby.

Dzięki swoim przeżyciom Bates stała się silniejsza i bardziej zdeterminowana. „Jestem wdzięczna, że moje zmagania dały mi poczucie kierunku”, reflektuje. Ciekawe, jak to działa. Wywiad z Kathy Bates rzuca światło na przeszkody, jakie pokonała, i inspiruje tych, którzy mogą mieć podobne problemy. Jej historia jest przypomnieniem, że możemy uczynić nasze problemy siłą, jeśli mamy determinację, współczucie i wsparcie, by to zrobić.

3.5

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet