Mały, ekologiczny dom dla emerytów z odwróconym poddaszem

Mały ekologiczny dom dla emerytów z odwróconym poddaszem. Odkryj harmonię z naturą w naszym nowoczesnym przytulnym zakątku!

Buddy i Barb to emerytowane małżeństwo z Kolumbii Brytyjskiej, które bardzo dba o środowisko. Prowadzili na swojej osiedlu miejsce przyjazne środowisku. W 2017 r. odbyli nawet bezodpadową podróż po całym kraju samochodem elektrycznym. Teraz, gdy przeszli na emeryturę, mieszkają w małym, zbudowanym na zamówienie domu, w którym nie wytwarza się dużo odpadów.

Chcieli zbudować mały dom, który będzie przyjazny dla środowiska. Ale było to trudne, ponieważ zasady mówiły, że muszą używać nowych rzeczy. Starali się w jak największym stopniu wykorzystywać stare rzeczy i sprawić, aby dom zużywał mniej energii i wody.

Ich malutki dom został zbudowany przez firmę Hummingbird Microhomes. Ma wymiary około 10 na 30 stóp i można go holować po drodze. Mają taras na dachu, który sprawia, że ​​dom wydaje się większy. Wewnątrz znajduje się kuchnia i salon.

Zamiast dużych szafek i małej lodówki mają otwarte półki. Mają wiadro na kompost wbudowane w ladę i maszynę, która zamienia odpady spożywcze w kompost.

W salonie znajduje się ława, która zamienia się w łóżko oraz drugie łóżko z telewizorem na piecu opalanym drewnem. Jest też ukryty mini-bar. Pod spodem znajduje się schowek z zamrażarką.

Ich sypialnia nie ma poddasza. Jest przytulny i ma dwa okna. Nad sypialnią znajduje się łazienka z prysznicem i specjalną toaletą, która oszczędza wodę, wykorzystując do spłukiwania wodę ze zlewu.

Ich dom został zaprojektowany tak, aby zużywać mniej wody i energii oraz ponownie wykorzystywać stare rzeczy. Ich celem nie jest zero waste, ale starają się robić wszystko w dobry sposób. Barb uważa, że ​​małe domy są dobre także dla starszych ludzi.

Mogą mieszkać blisko rodziny, ale nadal mieć swoją własną przestrzeń. Małe domy są również dobre dla młodych ludzi, ponieważ są tańsze.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet