Poznaj wymarzone życie emerytalne kobiety w społeczności małego domu – zajrzyj do środka

Poznaj wymarzone życie emerytalne kobiety w społeczności małego domu – zajrzyj do środka! 🏡✨ Odkryj, jak prostota może przynieść spełnienie i radość, gdy kobieta przeszła na emeryturę i rozpoczęła nowy rozdział życia w uroczym małym domu. Gotowy na inspirującą podróż?

Emerytura oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Choć wielu marzy o wielkich wakacjach lub zdobyciu nowego hobby, niektórzy postrzegają to jako okazję do uproszczenia swojego życia. W przypadku dorosłych dzieci i braku konieczności przebywania blisko pracy lub rodziny zmniejszenie rozmiaru staje się atrakcyjną opcją.

Dla osób o stałym dochodzie ograniczenie wydatków jest mądrym posunięciem. Sandy Brooks, lat 77, wybrała wyjątkowy prezent na swoje 75. urodziny – malutki dom w społeczności Escalante Village w Durango w Kolorado.

Ta maleńka wspólnota domowa składa się z 24 domów. Niektórzy mieszkańcy budują własne, a inni zlecają ich budowę. Sandy zdecydowała się na taki wykonany przez Simblissity Tiny Homes.

Społeczność jest zróżnicowana, obejmują emerytów takich jak Sandy, a także terapeutów, inżynierów, specjalistów i stolarzy. Pomimo różnic łączy ich wspólny cel – żyć prosto i z intencją.

Działki we wsi są małe, mają zaledwie 20 x 40 stóp, ale pomieszczą mały dom, taras, ogród i dwa miejsca parkingowe. W przeciwieństwie do typowych małych domów, te domy są blisko siebie. Niektórzy krytykują bliskość, ale mieszkańcom to nie przeszkadza. Cenią sobie prywatność, ale są też otwarci na rozmowy z sąsiadami, gdy są na zewnątrz.

 

Sandy przed emeryturą mieszkała w dużym domu, ale gdy zmniejszyła swoje rzeczy, jej dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych wydał się jej za duży. Zaintrygowana ruchem małych domów, po obejrzeniu próbki wybrała Simblissity Tiny Homes. Teraz nie żałuje. Nawet jej początkowo sceptyczni bracia, jeden architekt, drugi inżynier, zmienili zdanie, gdy zobaczyli, jaka jest szczęśliwa.

W jej dużym domu sprzątanie zajmowało znaczną część czasu Sandy. Teraz lubi jeździć na rowerze, wędrować i rozmawiać z sąsiadami przed swoim maleńkim domem w Escalante Village. Poniższy film przedstawia wycieczkę po tej małej społeczności domowej i przytulnym domu Sandy.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet