Poddasze z miejscem do pracy i przytulną częścią wypoczynkową.

Projektantka Daria Kolobova zaprojektowała poddasze dla rodziny, która kupiła gotowy dom i chciała zamienić poddasze w wygodną przestrzeń. Poddasze podzielono na dwie części: jedną przeznaczono na garderobę, drugą na gabinet z pokojem gościnnym.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy, była całkowita wymiana izolacji dachu, montaż instalacji elektrycznej oraz montaż urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. Strop pomiędzy poddaszem a drugim piętrem został dodatkowo wygłuszony i ocieplony.

Przy wznoszeniu przegród gipsowo-kartonowych przewidziano w nich wnęki, które zakryto kratami malowanymi w kolorze ścian. Rozwiązanie to umożliwiło ukrycie urządzeń grzewczych, nie zmniejszając przy tym powierzchni pomieszczenia.

Dla gości zainstalowano dużą rozkładaną sofę, a część garderoby przeznaczono na sezonowe rzeczy właścicieli.

Na podłodze poddasza położono laminat, część ścian ozdobiono ciemną tapetą z kwiatowym nadrukiem, a część pokryto farbą w szmaragdowym odcieniu. Do wykończenia sufitu wybraliśmy szalunek w kolorze naturalnego drewna, a belki pomalowaliśmy na odcień brązu. Większość mebli zamawiano w stolarni, część kupowano na targowiskach.

Kolejna część wypoczynkowa została utworzona w dużej wnęce z okrągłym oknem. Aby to zrobić, zrobili coś w rodzaju materaca sofowego z dużą ilością poduszek i zawiesili nad nim lampę.
Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet