Budżetowy remont jednopokojowego mieszkania 29 m² (zdjęcia przed i po).

Na naprawę „zabitego” mieszkania wydano niewiele pieniędzy. Zobacz, co się stało.

Krótko

Klientka jest młodą dziewczyną, pracuje w branży hotelarskiej, mieszka samotnie i robi karierę. Dla niej projektantka Victoria Egorova stworzyła jasne i przytulne wnętrze z rozsądną minimalną ilością mebli i możliwością transformacji w razie potrzeby. Jednocześnie budżet był bardzo mały, a terminy napięte. W rezultacie projekt został w pełni zrealizowany w ciągu dwóch miesięcy.

Detale

Mieszkanie znajduje się w tzw. Breżniewce. Poprzedni sprzedawca pozostawił obciążone hipoteką i już zalegalizowane drugie okno w pokoju. Na jego miejscu wykonano ozdobną wnękę z półkami i dekoracjami. Reszta układu jest taka sama.

Kuchnia zbudowana jest ze standardowych modułów Leroy Merlin. Wyposażenie obejmuje lodówkę wolnostojącą, dwupalnikową płytę gazową oraz zmywarkę o szerokości 45 cm. Do przechowywania służą szuflady i szafki na zawiasach.

„Obecnie nie ma potrzeby pełniejszego kompletowania kuchni, gdyż klient niemal cały swój czas spędza w pracy i praktycznie nie gotuje w domu. Zapewniłam możliwość dodania górnych szafek lub półek tego samego producenta, a także zawieszenia okapu i dodania niezbędnego sprzętu AGD. W tym celu zamontowaliśmy dodatkowe gniazdka, wyjście na okap (ukryte za tapetą) oraz wykonaliśmy uchwyty montażowe do zawieszenia górnych modułów kuchennych – mówi projektantka.

W całym mieszkaniu stare podłogi zostały wymienione na laminat w spokojnym odcieniu, bez wyraźnego rysunku drewna. W łazience położono jasne płytki porcelanowe. Ściany pokryto teksturowaną tapetą do malowania i pomalowano na biało.

„Ponieważ budżet był ograniczony, wybraliśmy proste, metalowe, czarne łóżko z materacem o wymiarach 160×200 cm, małą pojemną szafę, fotel muszlowy do wypoczynku i komodę naprzeciwko. I oczywiście najbardziej potrzebną rzeczą dla dziewczyny jest lustro podłogowe. Jest lekki i mobilny – można go samodzielnie przenieść w dowolny zakątek mieszkania – mówi projektant.

Życzeniem klienta było zminimalizowanie szaf i wszelkich mebli. Pomysł otwartego drążka na ubrania został porzucony na rzecz bardziej praktycznej małej szafy. Duże wiklinowe kosze można ostatecznie umieścić na szafach i pod łóżkami, aby przechowywać artykuły sezonowe. Kosze harmonijnie wpasują się w ogólną koncepcję wnętrza i jedynie dodadzą pomieszczeniu komfortu i indywidualności.

Wnętrze nadano przytulności za pomocą tekstyliów – na zamówienie uszyto śnieżnobiałe tiulowe zasłony bez grubych zasłon na oknach. Przed oknami nie ma wielopiętrowych budynków i nie ma potrzeby się przed nikim ukrywać.

„Białe wnętrze to idealne tło dla wyobraźni dekoratora. Aby nie przeciążać lakonicznej przestrzeni detalami i bogactwem kolorów, zdecydowaliśmy się z klientem na śnieżnobiałą pościel oraz dekoracyjne poduszki i kocyki w neutralnych odcieniach, dodając jedynie kilka detali w kolorze terakoty, który przypomina nam niespodzianka w łazience. Z tą samą myślą wybrano dekoracje w postaci plakatów, eleganckich drobiazgów na półkach i suszonych kwiatów w szklanym wazonie – aby nie przeciążać ogólnego wrażenia naszego nieważkiego wnętrza. A obowiązkowym akcentem nastroju całego mieszkania były dwie lampy podłogowe, które wieczorem tworzą magiczną atmosferę komfortu” – mówi Victoria Egorova.

Układ łazienki pozostał niezmieniony. Umieszczono tu pralkę, a nad nią umieszczono specjalny zlew z przesuniętym odpływem – zyskując tym samym miejsce w kuchni. Przechowywanie – w szafce za lustrzanymi drzwiami nad zlewem. Również w szafie za toaletą, za żaluzjowymi drzwiami, możesz zorganizować przechowywanie artykułów gospodarstwa domowego, takich jak mopy i gąbki.

Jako wykończenie w strefie mokrej zastosowaliśmy prostokątne białe płytki Kerama Marazzi; dopasowaliśmy fugę do koloru malowanych ścian i sufitu, podkreślając w ten sposób kształt płytek i dodając wnętrzu graficznego akcentu. Dodaliśmy modne w tym sezonie czarne baterie i podgrzewany wieszak na ręczniki.

Zdjęcie mieszkania przed remontem:

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet