„Oddana ochronie przyrody”: Dziewczyna wspięła się na gigantyczne drzewo i nie zeszła przez dwa lata.

Znajdź przyczynę w artykule!

10 grudnia 23-letnia Julia wspięła się na 55-metrowe drzewo. Wokół zebrał się tłum, a sceptycy przewidywali, że przyjdzie następnego dnia.

Byli w błędzie: Julia Hill spędziła na drzewie kolejne dwa lata. Tłum otaczający drzewo składał się głównie z wściekłych drwali.

Odważna młoda kobieta w ramach protestu wspięła się na ogromne drzewo wraz z działaczami na rzecz ochrony środowiska znanymi jako „zieloni”. Manifestowali przeciwko wycince unikalnych lasów.

Gdy zespół wyposażony w buldożery i siekiery zbliżał się do potężnego mamuta, Julia nie była w stanie być świadkiem tak niszczycielskiego widoku. Drzewo dumnie stało przez ponad pięć stuleci, osiągając imponującą wysokość 60 metrów, a jego nieuchronne zniszczenie ciążyło jej na sercu.

Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, Julia wspięła się prawie na szczyt gigantycznego drzewa.

Przez całą noc otrzymywała pomoc od podobnie myślących osób, które pomagały jej w budowie prawdziwej chaty na wysokości 50 metrów.

Solidne gałęzie mamuta mogłyby utrzymać cały dom. Za pośrednictwem swojej grupy Julia pozostawała w kontakcie ze światem zewnętrznym, a oni zapewniali jej żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Dziewczyna musiała jednak stawić czoła licznym wyzwaniom, w tym burzom, mroźnym zimom, deszczowi i próbom zrzucenia jej z drzewa. Stopniowo wieść o młodym buntowniku rozeszła się po całym kraju.

Wycinka na tym terenie stała się niemożliwa, na co zwrócił uwagę nawet prezydent.

Po nieustannych wysiłkach i zdecydowanym wsparciu Julii udało się przekonać kierownictwo firmy zajmującej się pozyskiwaniem drewna do znacznych ustępstw. Nie tylko udało jej się uratować olbrzymiego mamuta, który stał ponad 500 lat i osiągnął wysokość 60 metrów, ale także zapewniła zachowanie całej działki reliktowego lasu o średnicy 100 metrów.

Jej zaangażowanie w tę sprawę było niezachwiane i poświęciła ponad dwa lata swojego życia ochronie tych cudów natury. Swoją wytrwałością i odmową poddania się Julia Hill pokazała, że ​​potrafi bronić tego, w co wierzy, oraz znaczenie ochrony naszego cennego dziedzictwa naturalnego.

Dziś daje do 250 przedstawień rocznie na całym świecie i całym sercem poświęca się ochronie przyrody.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet