Bardzo dokładny test charakteru oparty na pozycji snu: dowiedz się, jaka jest twoja osobowość.

Test charakteru w związku z pozycją snu powie ci, jaki naprawdę jesteś.

Pozycja, w jakiej osoba lubi spać, wiele mówi o naszej osobowości. To podczas snu, w najbardziej zrelaksowanym stanie, otwieramy się najlepiej. Związek ten odkrył badacz snu Samuel Dunkell w swojej pracy. „Sposób, w jaki śpimy, to sposób, w jaki żyjemy”, pisze Dunkell w swojej książce „Pozycje Snu”.

Zapraszamy do szybkiego testu pozycji snu. Wybierz pozycję ze zdjęcia, w której najczęściej śpisz, i dowiedz się, jaki jesteś.

Na plecach

Jeśli twoją ulubioną pozycją do spania jest leżenie na plecach, jesteś silną i nieco introwertyczną osobą. Nie lubisz zamieszania i unikasz konfliktów. Jesteś uczciwy i prawdomówny w komunikacji. Zachowujesz swoje myśli dla siebie, ale nie masz nic przeciwko byciu w centrum uwagi. Dbasz o porządek w domu. Starannie rozważasz wszelkie ważne decyzje.

Wielu ludzi bliskich tobie uważa cię za ponurą osobę, ale cechuje cię optymizm. Kochasz życie i masz wysokie nadzieje na jutro. Masz silną osobowość i wielką determinację w osiąganiu celów. Jesteś równie wymagający dla siebie, jak i dla innych. Rozwój osobisty ma dla ciebie znaczenie.

Jeśli śpisz na plecach w pozycji żołnierza, czyli z wyprostowanymi rękami i nogami, masz bardzo wysokie wymagania wobec swoich bliskich. Trudno jest ci się zbliżyć. Możesz być przyjacielski wobec osób, których ledwo znasz, ale tylko nieliczni stają się twoimi przyjaciółmi.

Jeśli śpisz na plecach w pozycji rozłożonej, ze zgiętymi nogami i rękoma, jesteś otwartą i przyjazną osobą. Lubisz być w centrum uwagi i cieszyć się sławą. Jednocześnie potrafisz okazywać wsparcie i szczere współczucie.

Pozycja płodowa

Pozycja płodowa podczas snu jest bardzo popularna i powszechna. Jeśli śpisz złożony jak dziecko, jesteś twardy na zewnątrz, ale nieśmiały w środku. Jesteś bardziej introwertyczny niż ekstrawertyczny. Naprawdę potrzebujesz ochrony, zrozumienia i czułości. Cieszysz się działalnością twórczą, dzięki której możesz się wyrazić. Kochasz „uciekać” od rzeczywistości do świata fantazji.

Najbardziej komfortowo czujesz się w gronie rodziny lub bliskich osób, ale nie lubisz być na zatłoczonych imprezach. Boisz się publicznego przemawiania. Badania nad snem Samuela Dunkella z lat 70. pokazały, że miłośnicy pozycji płodowej częściej doświadczają wahania nastroju i nie lubią niespodzianek. Bardzo boją się samotności i zdrady.

Na brzuchu

Dla wielu osób to najlepsza pozycja do spania. Osoby śpiące na brzuchu są zabawne i kochające życie, bardzo bezpośrednie i dokładnie wiedzą, czego chcą w życiu. Jesteś bardzo wolnościową osobą i nie lubisz być zmuszany do życia według cudzych zasad. Często odczuwasz wewnętrzną niepokój lub nerwowość, ale dobrze ukrywasz swoje emocje. Masz talent aktorski.

Jesteś osobą silną, śmiałą i optymistyczną. W każdych trudnościach stwarzasz sobie okazję do znalezienia pozytywnego rozwiązania. Pamiętasz dobre uczynki przez długi czas i potrafisz być wdzięczny, ale reagujesz słabo na krytykę. Badania nad snem Dunkella wykazały, że osoby śpiące na brzuchu są często impulsywne i pozbawione pewności siebie. Brakuje im poczucia bezpieczeństwa w życiu.

Na boku

Spanie na boku jest najczęstsze. Jeśli lubisz tę wygodną pozycję snu, potrafisz się dogadać z każdym. Jesteś bardzo ufny i często dostosowujesz się do innych; łatwo możesz stać się ofiarą oszustwa lub manipulacji. Jednak jesteś również hojną i życzliwą osobą, która kocha rodzinę, zwierzęta i naturę. Nie obrażasz się na konstruktywną krytykę i potrafisz przeprosić.

Jeśli obejmujesz swoją poduszkę ramionami lub nogami podczas snu, jesteś bardzo troskliwą osobą. Lubisz poprawiać życie swoich bliskich. Stawiasz rodzinę, przyjaciół i drugą połówkę ponad wszystkim innym. Między pracą a rodziną wybierasz tę drugą. Jesteś bardzo oddany w miłości i oczekujesz oddania od partnera. Potrzebujesz tylko poważnego związku.

Jeśli śpisz na boku z wyciągniętymi do przodu ramionami i zgiętymi nogami, jesteś podejrzliwą i zamkniętą osobą. To, czego pragniesz najbardziej, to prawdziwa miłość i silna rodzina. Nie lubisz drastycznych zmian, bo boisz się rozczarowania. Decyzje podejmujesz powoli, ale uparcie się do nich trzymasz.

Jeśli śpisz na boku z prostymi nogami i rękami wzdłuż ciała, nie boisz się zmian, łatwo je akceptujesz i pragniesz nowych doświadczeń. Łatwo ulegasz złym nawykom. Kochasz podróże. Nie boisz się podejmować ryzyka.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet